Sistre - Cila Makine Kiralama & Parke Laminant Hizmetleri

0532 503 48 54

INFO@SISTRE-CILA.COM

Deck Sistre & Tadilat

Ahşap Mobilya ve Decklerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Üzeri boyalı veya vernikli ahşap yüzey zımpara kullanılarak boya ve vernik kalıntısından tamamen arındırılır. Bakım öncesinde yüzey tozdan ve kirden arındırılır. Çam ve benzeri yumuşak dokulu veya emprenyesiz ahşaplar, çürümeye karşı korunarak uzun hizmet ömrü kazanması için, ilaçla emprenye edilir. İlacın kuruması için 1 gün beklenir. Cila Sistemleri’nden biri tercih edilerek fırça ile uygulanır.

Dış cephedeki ahşap zeminlerin (deck) bakımı:

Üzeri boyalı veya vernikli ahşap yüzey zımpara kullanılarak boya ve vernik kalıntısından tamamen arındırılır. Üzerinde vernik ya da boya bulunmayan ahşapların temizliğinde Deck Cleaner kullanılır. Deck Cleaner uygulamasından sonra yüzeyin kuruması için 1 gün beklenir. Çam ve benzeri yumuşak dokulu veya emprenyesiz ahşaplar, çürümeye karşı korunarak uzun hizmet ömrü kazanması için ilaç ile emprenye edilir. İlacın kuruması için 1 gün beklenir. Uzun süreli etkin koruma ve renkli uygulamalar için yağ bazlı Deck Oil, su bazlı Deck Stain, yüzeyi canlandırma amaçlı sezonluk bakım için Tik Yağı kullanılır.

Bahçe mobilyalarının bakımı:

Üzeri kirlenmiş.boyalı veya vernikli ahşap yüzey özel numaralı zımparalar kullanılarak boya ve vernik kalıntısından tamamen arındırılır. Üzerinde vernik ya da boya bulunmayan ahşapların temizliğinde özel Deck Cleaner kullanılır. Deck Cleaner uygulamasından sonra yüzeyin kuruması için 1 gün beklenir. Çam ve benzeri yumuşak dokulu veya emprenyesiz ahşaplar, çürümeye karşı korunarak uzun hizmet ömrü kazanması için, suya dayanıklılık kazandıran ilaç ile emprenye edilir. İlacın kuruması için 1 gün beklenir. Uzun süreli etkin koruma ve renkli uygulamalar için Deck Oil veya Cila Sistemleri’nden biri tercih edilir veya ahşapların yüzeyini canlandırma amaçlı sezonluk bakımı için özel formüllü Teak Oil uygulanır.

İç mekan dekoratif ahşap elemanların bakımı:

Üzeri boyalı veya vernikli ahşap yüzey zımpara kullanılarak boya ve vernik kalıntısından tamamen arındırılır.Stain for Interior ve Varnish for Interior uygulanır.

Parkelerin Bakımı:

Üzeri cilalı parke yüzey toz vakumlu sistre edilerek eski ciladan tamamen arındırılır. Yüzey aşınmasına karşı deck ilacı sürülerek bakım tamamlanır. Daha önceden su bazlı parke cilaları sürülmüş yüzeyin bakımı, yüzeyin zımpara yapılıp daha önce kullanılmış cilanın 1 veya 2 kat sürülmesiyle yapılır.

Panel kapıların bakımı:

Uygulama öncesinde panel kapının yüzeyine yoklama zımparası yapılır. Fırça veya rulo ile iki kat Hemel Panel Kapı Boyası sürülür.